|


|


|

KUYUCAK BELEDİYESİ YANGIN RİSKİNE KARŞI TEMİZLİK EKİBİ OLUŞTURARAK TEMİZLİK ÇALIŞMALARINA YOĞUNLUK VERİYOR

KUYUCAK BELEDİYESİ YANGIN RİSKİNE KARŞI TEMİZLİK EKİBİ OLUŞTURARAK TEMİZLİK ÇALIŞMALARINA YOĞUNLUK VERİYOR

Kuyucak Belediyesi, ülke genelinde meydana gelen yangınlara karşı çevre bilinci oluşturmak ve yangın riskine karşı ormanlık alanlar başta olmak üzere çevredeki yangın çıkarma riski olan emtiaların toplanarak yangın tehlikesini önlemek amacıyla  5 Ağustos itibariyle ekip oluşturdu.

Aşırı hava sıcaklıklarının da etkisiyle özellikle cam kırıkları ve cam şişelerin yangın riskini arttırmasından dolayı Kuyucak Belediyesi  ekipleri tarafından temizlik çalışmalarına ağırlık veriliyor.

Kuyucak Belediye Başkanı Metin ERTÜRK, Kuyucak Belediyesi olarak gerçekleştirilen  bu çalışma ile çevre bilinci oluşturmak ve vatandaşların duyarlılığının artırılması konusunda önemli bir görev üstlenildiğini belirterek “Yangın riskine karşı ormanlık alanlar ve mesire alanları başta olmak üzere, ağaçlık noktalarda, Çobanisa, Kayran, Ören,Yaylalı, Belenova,Ovacık, Yukarı Yakacık, Yeşildere, Sarıcaova, Musakolu ve Taşoluk gibi orman bölgesi olan mahallelerimizde cam şişe ve teneke gibi yangın tehlikesi taşıyan atıklar toplanmaktadır.Orman yangınına sebebiyet verecek emtiaların toplanmasıyla tehlikeyi önlemiş olacağız.” dedi.

Mevsim şartları itibariyle yangın çıkma tehlikesine karşı vatandaşları uyaran  Başkan Ertürk, “Bütün vatandaşlarımızdan da Kuyucak Belediyesi olarak başlatmış olduğumuz bu güzel çalışmaya destek olmalarını bekliyoruz. Bundan sonra orman içlerine, piknik alanlarına çevre kirliliği yaratan ve yangına sebebiyet veren her türlü emtianın atılmamasını diliyoruz. Vatandaşlarımız biraz daha duyarlı olursa daha iyi olur ve yangın çıkmaz. Ağaçlık alanlarda cam, şişe ya da kırığı bırakmayalım. Çevremizi, doğamızı koruyalım.” sözleri ile vatandaşları daha hassas olmaya davet etti.

Copyrigt © 2022 Kuyucak Belediyesi ® Her Hakkı Saklıdır..