|


|


|

Kuyucak'ta İstiklal Marşı'nın Kabulü Kutlandı

Kuyucak'ta İstiklal Marşı'nın Kabulü Kutlandı

Kuyucak'ta İstiklal Marşı'nın 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 102. Yıldönümü ve vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u anma günü dolayısıyla Kuyucak Belediyesi Kültür Merkezi'nde program düzenlendi.

 Düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Belediye Başkanı Metin Ertürk, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler katıldı.

Pamukören Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nın okunmasıyla başladı. Programda slayt, sinevizyon ve gösteriler sunularak günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu.

Başkan ERTÜRK, "Milli kimliğimizin, kültürümüzün, bağımsızlığımızın ve inancımızın simgesi olan İstiklal Marşı’mızın kabulünün 102. yılı  kutlu olsun. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bütün İstiklal Savaşı Kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.Allah, Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın." dedi.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı tarafından, 12 Mart İstiklal Marşı’ nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesiyle program sona erdi.

Copyrigt © 2022 Kuyucak Belediyesi ® Her Hakkı Saklıdır..