|


|


|

KUYUCAK'TA TOKİ KURALARI ÇEKİLDİ

KUYUCAK'TA TOKİ KURALARI ÇEKİLDİ

Aydın’da TOKİ tarafından yapımı devam eden konutların hak sahiplerine teslimi için kura çekim töreni düzenlendi. Kura çekimlerinde Horsunlu ve Pamukören mahalleleri olmak üzere toplam 265 konutun hak sahipleri belirlendi.

Aydın'ın Kuyucak ilçesinde 2 farklı mahallede yapımları devam eden TOKİ konutlarının hak sahiplerinin belirlenmesi için kura çekim töreni düzenlendi. Yoğun katılımla gerçekleşen törende kendilerine konut çıkanlar duygu dolu anlar yaşadı.

2 mahallede hak sahiplerinin belirlendiğini ifade eden Kuyucak Belediye Başkanı Mehmet Çömden, "Bugün Kuyucak ilçemizde TOKİ'nin Horsunlu ve Pamukören Mahallemizdeki TOKİ evlerinin kura çekimini yapıyoruz. Pamukören Mahallemizde 95 adet, Horsunlu Mahallemizde de 170 adet toplu konut çekilişi bugün yapıldı. Daha önce 2017 yılında Kuyucak merkezde toplu konut çekilişi yapıldı. Hak sahipleri şu anda evlerinde oturmaktalar. Horsunlu ve Pamukören mahallelerimizde de isimleri çıkacak olan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Tabi diğer mahallelerimizde de talepler var. Uygun arsalar bulunduğunda TOKİ ile anlaşarak onları da ev sahibi yapmak için gerekli çalışmaları yapacağız. Şimdiden hak sahiplerine hayırlı olsun. Bu işi Türkiye'de başlatan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve TOKİ Başkanlığımıza teşekkür ediyoruz. Yapmış oldukları konutların, en son 6 Şubat Depremi'nde sağlamlığı ortaya çıktı. İnsanlarımızın can güvenliği birinci planda tutulmak üzere, insanların huzurla oturabileceği evlere sahip oldular" dedi.

Copyrigt © 2022 Kuyucak Belediyesi ® Her Hakkı Saklıdır..